+372 53 242 790
Menüü

Case Study: Edukas üleminek raamatupidaja palkamiselt teenuse sisseostmistele

Firmasisese raamatupidaja vahetamine raamatupidamisteenuse vastu võib mõne ettevõtte jaoks hirmutav ja keeruline tunduda, kuid tegelikult ei pea see üldse nii olema. Selle heaks näiteks on raamatupidamisfirma Pallas & Partnerid koostöö transpordiettevõtte Järvak AS-iga. Algsest pearaamatupidaja asendamisest on nüüdseks saanud juba 2-aastane meeldiv koostöö.

Palusime Järvak AS-i esindaja Reena Vaanil kommenteerida raamatupidamisteenuse sisseostmisele üleminekut.

Teie ettevõttes on tööl ka osalise tööajaga raamatupidaja. Tõenäoliselt oli pearaamatupidaja asendumine raamatupidamisfirma teenustega teie raamatupidaja ja ettevõtte jaoks märkimisväärseks muutuseks. Kui kiirelt kohanesite uue olukorraga?

Meie ettevõtte pearaamatupidaja lõpetas meiega koostöö ootamatult ja meie jaoks kõige halvemal ajal. Otsisime kohapeale uut raamatupidajat, kuid tulutult. Kuna andmetöötluse jaoks oli meil vaja aga vähemalt raamatupidaja abi, siis otsustasime lisaks osalise ajaga raamatupidaja abile proovida ka raamatupidamisteenust. Uue olukorraga tulime toime üsna kenasti, sest Pallas & Partnerid aitas välja töötada meie jaoks uue süsteemi. Oli väga positiivne teada saada, et kõik ON siiski võimalik! 2013. aasta väga keerulist aega võtsime alguses päeva ja kuu kaupa.

Miks otsustasite just Pallas & Partnerid raamatupidamisettevõtte valida?

Pearaamatupidaja lahkumisega oli meie ettevõte väga halvas ja keerulises olukorras, seega oli Pallas ja & Partnerid meie jaoks kui „päästerõngas uppujale”. Pallas & Partnerid ettevõtte leidsime Google’ist, juhataja reageeris meie probleemile väga kiiresti ning oli valmis koheselt aitama.

Kas pearaamatupidajalt teenuse sisseostmisele üleminekuga kaasnes väljakutseid või tõrkeid? Kuidas tagate koostöö sujumise ettevõttes tööl oleva raamatupidaja abi ning raamatupidamisteenuse osutaja vahel?

Tuli teha natukene ümberkorraldusi, kuid ei mingeid tõrkeid. Koostöö lihtsustamiseks kasutame sama raamatupidamistarkvara.

Kui tihedalt suhtlete raamatupidamisteenuse osutajaga ja milliseid suhtlusvahendeid kasutate?

Üldiselt suhtleme tihti, kuid oleneb nädalast. Helistame, saadame e-kirju ning vajadusel käime ka kohapeal. Ettevõtte juhtkond elab Tallinnas ning paljud kohtumised koostööpartneritega toimuvad nagunii pealinnas.

Miks otsustasite Pallas & Partneritega koostööd jätkata ja loobusite uue pearaamatupidaja otsingutest?

Pallas & Partnerid raamatupidamisfirmaga on lihtne koostööd teha. Kui tekib ükskõik milline küsimus või on tarvis midagi uut välja töötada – nad korraldavad selle kõik vastavalt kliendi vajadustele. Minu isiklik arvamus on, et tänapäeva info- ja tehnikaajastul ei tohiks olla miski võimatu. Pallas & Partnerid on just üks sellistest ettevõtetest, kes pole mitte kunagi öelnud lauseid: „See ei ole võimalik!” või „Nii kohe kindlasti ei saa!”

Kuidas olete rahul Pallas & Partnerid teenustega?

Oleme väga rahul ja soovitame kindlasti ka teistele! Järvak AS-iga seotud ettevõtted on samuti Pallas & Partnerid raamatupidamisteenuste peale üle läinud.

AS Järvak pakub logistika- ja transporditeenuseid ning tegeleb killustiku, kruusa, liiva ja muu materjali veo ning müügiga nii Eestis kui ka välismaal.