+372 53 242 790
Menüü

Kuidas hoida väärt töötaja konkurendi juurde minemast

Ettevõtlusmaailmas, kus üha enam loevad lisaks ka nii-öelda pehmemad väärtused, ei ole ettevõtja jaoks enam primaarne vaid finantsiline edu ja kasvavad kasuminumbrid, vaid ka inimesed, kes seda saavutada aitavad. Väärtuslik meeskonna liige on iga tõeliselt (loe: pikaajaliselt) eduka äri tugisammas. Võiks isegi öelda, et igast Sinu töötajast sõltub ka Sinu ettevõtte edu.

Miks see nii on? Tiimiliige, kes tunneb end väärtustatuna, panustab oma töösse tunduvalt rohkem ja kvaliteetsemalt, ta tunneb oma töö üle uhkust ning temast saab selle tulemusena orgaanilisel moel Sinu brändi saadik. Stabiilne ja õnnelik meeskond toob endaga stabiilse töökeskkonna, kus firma saab “õitsele puhkeda” ning kasumlikkust kasvatada.

Teada fakt on see, et töötajaid on odavam õnnelikuna hoida, kui pidevalt uusi palgata ja neid üha välja koolitada. Ka Sinu klientidele meeldib, kui nende portfellidega tegelevad juba tuttavad ning usaldusväärsed näod.  

Kuidas aga häid töötajaid hoida? Märksõnadeks siin on palgaarvestus, töötajat väärtustav organisatsioonikultuur, boonussüsteemid ja kaasatus. Vaatame neid kõiki ka lähemalt.

4 olulist teemat, millele tähelepanu pöörata, sh palgaarvestus:

  • Palgaarvestus. Palk on, tahame või mitte, tööpakettide üks kõige motiveerivamaid koostisosasid. Töötasu peaks kindlasti olema vähemalt turu keskmine ning võimalusel minimaalselt 10 protsenti kõrgem. Palgaarvestus koosneb töötasu arvestamisest (põhipalk, kinnipeetud kogumispension ja töötuskindlustusmaksed) ja palgaaruandest. Et hoida väärtuslik töötaja konkurendi juurde minemast, pead Sa kogu palgaarvestuse protsessi korraldama veatult, läbipaistvalt ning usaldusväärselt. Selleks saad Sa palgata raamatupidaja või osta teenust mõnest büroost sisse. Money talks nagu ütlevad ameeriklased.   
  • Töötajat väärtustav organisatsioonikultuur. Iga Sinu ettevõttes töötav meeskonnaliige peab end alati väärtustatuna tundma. Töökeskkond peab olema nii füüsiliselt kui vaimselt töö tulemuslikkust soosiv: võimalikult ergonoomiline tööplatvorm, pistelised puhke- ja energiamomendid, köök, kus saab süüa ning teed ja kohvi keeta, ühised tegemised ja käimised, koolitusprogramm, stabiilne sisekliima, positiivne ning julgustav õhkkond jms.
  • Boonussüsteemid. Lisaks rahalistele preemiatele hindavad Sinu töötajad otseselt mitte-rahalisi boonuseid, näiteks firma poolt kompenseeritud jõusaalipääse, igakuine massaažisessioon, kvartaalsed tulemuslikku tööd või erakordset karakterit premeerivad auhinnad ja ‒ miks mitte ‒ ühised hobitegevused. Ära ei tohiks unustada kindlasti ka suulisi kiitusi, inspireerivaid vestlusi ning tunnustavaid õlalepatsutusi.
  • Kaasatus. Igaüks meist tahab tunda end väärtuslikuna. Et meie kõigi hääl kõlaks. Teada, et see, mida Sa teed, on oluline. Juhina hoia kindlasti oma tiimil alati silm peal ning jälgi, et nad oleksid alati firmategemistesse võimalikult palju kaasatud. Läbipaistvus on üks tänase päeva maagilisemaid märksõnu.  

Kui Sind huvitab palgaarvestus, raamatupidamisteenus või mõni muu finantsmaailmaga seonduv teema, siis võta meiega ühendust.