+372 53 242 790
Menüü

Maksumuudatused 2017. aastal

Ettevõtete juhid, finantsjuhid ja raamatupidajad on olnud pikalt ootel peale uue valitsuskoalitsiooni moodustamist, millised on Eestis maksud aastal 2017.

19. detsembril võeti vastu Riigikogus 2017. a riigieelarve, millega said selgeks tuleval aastal Eestis kehtima hakkavad maksumuudatused. Käesolevas blogipostituses peatume nendel muudatustel, mis puudutavad ennekõike raamatupidamist ja finantsarvestust.

Olulisemad muudatused seoses palgaarvestusega

Raamatupidamise seisukohast on olulised töötasu alammäära tõus 470 euroni ja füüsilise isiku tulumaksuvaba miinimumi tõus 180 euroni. Alampalga tunnitasu määr on 2,78€/tunnis. Osalise tööajaga töötaja värbamisel tuleb arvestada sotsiaalmaksu miinimummäära suurenemisega 141,90 euroni (2016. aastal oli see 128,70 eurot).

Varem juba seadusesse kirjutatud sotsiaalmaksu langetamine 0,5% punkti võrra tühistati ja sotsiaalmaks on 2017. aastal endiselt 33%.

Täiendav maksuvaba tulu pensioni korral on 225 eurot kuus (rakendavad ainult I ja II samba pensioni maksjad).

Tööandjatel on võimalik töötajatele haigusraha maksta teise ja kolmanda haiguspäeva eest sotsiaalmaksuvabalt.

Täiendav maksuvaba tulu tööõnnetus- või kutsehaigushüvitise korral on 64 eurot kuus (rakendamiseks peab olema väljamakse saaja avaldus).

Teised olulised muudatused, mis puudutavad enamikke ettevõtjaid

Majutusteenuste käibemaksu tõus 14%-ni tühistati ja 2017.a. on käibemaksumääraks endiselt 9%.

2016. aasta aastaaruande koostamisel muutub esitatava aruande maht sõltuvalt ettevõtte suurusest. Samuti on suurenenud auditeerimise ja ülevaatuse piirmäärad (Audiitortegevuse seadus).

Avalik sektor on kohustatud võtma vastu e-arveid (masinloetav arve, mis vastab juhendile või Euroopa standardile) alates 1. juulist 2017. Varasema kava kohaselt oli plaanis kehtestada kord, et erasektoril on kohustus saata avalikule sektorile vaid e-arveid, kuid antud kohustus muudeti vabatahtlikuks.

Madalapalgaliste töötajate toetus

2017. a makstakse esmakordselt madalapalgalistele toetust. Arvestuse aluseks on 2016. a tulud. Alates novembrist 2016 on igal töötajal võimalik e-maksuametis kontrollida tema andmete korrektsust ja toetuse aluseks olevate nõuete täitmist. Taotluse esitamise tähtaeg on 31. märts 2017. Rohkem infot leiab Maksu- ja Tolliameti juhendist „Madalapalgaliste töötajate toetus 2017. aastal”.

Kuidas maksumuudatused sinu ettevõtet mõjutavad?

Kui soovid teada, kas ja kuidas maksumuudatused sinu ettevõtte tegevust mõjutavad, siis võta meiega julgelt ühendust. Meil on üle 13 aasta kogemusi maksunõustamises, raamatupidamises ja ka äriühingute asutamises.