+372 53 242 790
Menüü

Maksunõustamine tagab arveldamistes turvatunde

Kuigi Eestis on tehtud palju, et maksusüsteem oleks võimalikult läbipaistev ja mugavalt õiendatav, võib nii ettevõtluse uustulnuk kui ka vana kala sattuda segadusse maksuseaduste või optimeerimisvõimaluste pärast.

Mida, kui palju, mille eest, kuidas, kuhu maksta tuleb – pealtnäha lihtsad küsimused võivad muutuda üsna keerukaks, kui näiteks uus aasta või isegi kuu seadusemuudatuse toob, või ettearvamatuste tõttu on vaja kompensatsioone arvestada. Isegi igapäevased ettevõtluskulud või varade müük võivad tunduda iseenesestmõistetavad, aga võivad samas peita endas probleeme.

Maksunõustamisteenuse kasutamine on siinkohal tark valik. Miks? Sest teenuse pakkuja…

  • hoiab teie eest silma peal eelolevatest muutustest maksusüsteemis
  • vaatab üle kulud ja makstavad maksud kõigis protsessides
  • arvestab välja, mida täpselt erinevatelt tehingutelt oodata
  • aitab leida võimalusi oma kulusid optimeerida

Maksuprofessionaalid

Tänapäeval pole kindlasti häbiasi usaldada keerukaid või isegi tülikaid küsimusi ekspertide kätte – maksudega jändamine võib olla nii üht kui teist. Au olgu neile, kes kõike ise suudavad, aga targad on ka need, kes abi otsivad. Tegemist pole mitte ainult mugavuse vaid ka turvalisusega, sest liigne tähelepanu hajutamine erinevatele ülesannetele võib ettevõtluses kalliks maksma minna.

Maksunõustamine eeldab ettevõtte tegevusest põhjalikku ülevaate omamist, sest nõustades tuleb vaadelda kõikide kaasnevate tegurite seotust. Ühe ettevõtte jaoks võib olla sama kulu ettevõtlusega seotud, kuid teise jaoks kindlasti mitte. Oleme seisukohal, et raamatupidamisteenuse osutamisel on sama kliendi maksunõustamise kvaliteet tunduvalt parem kui sünnipäevalauas mõne pealiskaudse küsimusega probleemi lahendamine.

Maksunõustamine on teadlik valik, ka tulevikus

On ilmselge tarkus, et nii ettevõtluses kui ka tehingutes tuleb teha teadlikke ja kaalutletud otsuseid. Alati ei pruugi olla ilmselge, et kas astutud samm on kõikidest võimalustest soodsaim või kasutoovaim. Teenuse kasutamine aitab neid samme teha kindlustundega.

Paljud ootavad veelgi mugavamaid võimalusi ja Eesti maksusüsteemi areng on olnud hüppeline. Veebruaris kirjutas Äripäev suurejoonelisest Maksu- ja Tolliameti plaanist kaotada Eestis esimesena maailmas ära tuludeklaratsioonid ja üha enam tehakse juttu kogu süsteemi automatiseerimisest, et maksudeklaratsioonid täidetaks maksukohuslase eest ära automaatselt saadaoleva info alusel.

Taoliste arengute kasulikkust eitada ei saa, kuid samuti ei saa eitada spetsialisti efektiivsust. Maailmas levivad näiteks nutirakendused, mis hoiavad tulud ja kulud valvsa pilgu all. Eestil on omadki digilahendused, mis on tööd märgatavalt hõlbustanud.

Mida taoliste teadmistega teha ja kuidas targast süsteemist viimast võtta, on aga omaette teemad. Pädevust alla laadida või programmeerida (vähemalt veel) ei saa, nii et maksunõustamine on parim valik ka nutiajastul.

Kasulik ressurss

Meie eesmärgiks on seista hea selle eest, et kliendi maksude, kulude ja tulude arvestamisel ei tekiks ettearvamatusi. Nii mõnigi kord on maksunõustamisega võimalik hoida esimesed võimalikult madalad ja viimast isegi tõsta.

Tule tutvu meie poolt pakutud võimalustega!