+372 53 242 790
Menüü

E-raamatupidamine

Mis on e-raamatupidamine?

Paljud edukad ettevõtted on jõudnud arusaamisele, et kõik, mis ei ole firma põhitegevus, on efektiivsuse huvides kasulik sisse osta professionaalse teenusena. Sama kehtib ka raamatupidamise kohta. Sõltuvalt ettevõtte põhitegevusest ja suurusest on vajadus raamatupidamisteenuse järgi erinev. Sageli ei ole võimalik pakkuda täiskohaga tööd raamatupidajale, mistõttu on ettevõttel kasulikum raamatupidamine sisse osta. Veelgi mugavam on kasutada korraga raamatupidamisteenust ja raamatupidamistarkvara, mis annab reaalajas ülevaate firma raamatupidamise seisust. Sellist võimalust pakub e-raamatupidamine (ehk teisisõnu online raamatupidamine).

Küsi personaalset pakkumist

Milleks ja kellele sobib e-raamatupidamine?

Online raamatupidamineEttevõtte põhitegevusega kaasneb suurel hulgal info töötlemine, aruannete koostamine ja esitamine. Näiteks vajab müügimees vastamata päringute nimekirja, assistent peab võlglastega tegelemiseks teadma laekumata arveid ning juht otsib prognoosi tegemiseks järgmisel kuul täitmisele minevaid müügitellimusi. Suure infohulga töötlemine on ilma vajalikke programmideta tänapäeval suure ajakulu tõttu mõeldamatu.

Professionaalne majandustarkvara võimaldab sisestada ja töödelda infot ilma liigsete tegevustega, kuna paljud protsessid toimuvad automaatselt ja kiiresti. Hästi planeeritud raamatupidamine hoiab kokku ettevõtja aega ja ressursse ning jätab aega põhitegevusele keskendumiseks.

E-raamatupidamine on mõeldud finantsarvestuseks, laoarvestuseks ning palga- ja personaliarvestuseks. Teenus sobib nii suurematele kui väiksematele ettevõtetele, kellele on oluline vahetu ligipääs raamatupidamisandmetele. Online raamatupidamine on äärmiselt mugav eriti Eesti e-residentidele, kellel äri on Eestis, kuna see võimaldab osutada raamatupidamisteenust sõltumatult paberimajandusest ja kindlast asukohast.

Kuidas e-raamatupidamine toimib?

E-raamatupidamise puhul töötab sama tarkvara korraga nii kliendi arvutis kui ka raamatupidamisbüroos. Selleks logib klient oma arvutis sisse raamatupidamisteenuse pakkuja serveris jooksvasse raamatupidamisprogrammi. Programm võimaldab teha 24 tundi ööpäevas päringuid ettevõtte finantsseisu kohta, printida välja aruandeid, vaadata ja muuta kõiki andmeid ning koostada, muuta, vaadata ja sisestada arveid. Kliendil on võimalik töötada raamatupidajaga koos, arutleda ning selgitusi pärida.

Suurepäraselt juurutatud majandustarkvara teeb imelihtsaks raamatupidamise, laoarvestuse, ostu- ja müügiprotsesside haldamise jne ning annab esmaklassilist informatsiooni ettevõtte juhtidele parimate otsuste langetamisel.

Mis on e-raamatupidamise eelised?

  • Paindlik – Kiirelt kohandatav erinevate tegevusalade ja nõudmistega ettevõtete vajadustele.
  • Funktsionaalne – Finants-, lao-, palga- ja personaliarvestuse tarkvaramoodulid on kasutatavad nii eraldi kui koos.
  • Kasutajasõbralik – Lihtne ja efektiivne kasutada.
  • Operatiivne – 24 h vahetu ligipääs raamatupidamisandmetele.
  • Automatiseeritud – Korduvad tööoperatsioonid on lihtsustatud ja automatiseeritud.
  • Usaldusväärne – Lihtne vältida ja leida inimlikest eksitustest tekkinud vigu.
  • Turvaline – Andmebaas asub töökindlas ja turvalises serveris.
  • Mugav – Võimalus lihtsalt ja selgepiiriliselt jagada erinevaid töölõike inimeste vahel nii ühe firma siseselt kui ka klientfirma ja raamatupidamisbüroo vahel.

Online raamatupidamine on mugav viis raamatupidamiseks ettevõtetele, kel on oluline pidev ligipääs finantsandmetele ja aruannetele. Programmi kasutamine on lihtne ning hoiab kokku aega ja ressurssi korduvate tegevuste arvelt, kuna paljud protsessid on automatiseeritud.

Küsi personaalset pakkumist